Barokowa rama to prawdziwy klasyk, jeśli chodzi o oprawianie dzieł sztuki. Chociaż już wcześniej istniały pięknie zdobione ramy, to jednak swój rozkwit przeżyły dopiero w epoce baroku, dlatego też noszą taką nazwę.
Bogato zdobione ramy nie są już tylko wyznacznikiem muzeum lub galerii sztuki, bowiem znalazły swoje miejsca jako dekoracje wnętrz. Wspaniałe, barokowe lustra w tradycyjnych kolorach, takich jak złoto, srebro lub miedź idealnie pasują do sypialni, czy salonów. Ciekawym rozwiązaniem będą także nowoczesne i kolorowe ramy z tworzywa sztucznego w stylu barokowym.
Ekskluzywne ramy do zdjęć i luster na WszystkieRamy.pl
W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo stylizowane, zabytkowe ramy do obrazów. Wybór jest ogromny, od małych do dużych, od klasycznych do nowoczesnych, od tanich do luksusowych obramowań. Macie Państwo do oprawy klasyczny obraz olejny w dużym formacie? Na przykład martwą naturę lub imponujący pejzaż? Odpowiednio dobrane barokowe ramy mogą podkreślić każde dzieło sztuki i podkreślić jego wartość szczegółowymi ornamentami. Ale także kolekcja nowoczesnych fotografii, rysunków lub pasteli może imponująco współgrać z ramkami stylizowanymi na wczesne rokoko lub barok. Szczególnie w starym budownictwie z dekoracją stiukową sprawdzi się styl wieszania w stylu petersburskim barokowych ram. Klasyczne, bogato zdobione ramy mogą być ciekawym dodatkiem w bardzo nowocześnie urządzonym mieszkaniu.
Ekskluzywne lustra naszego producenta Klüber-Gebira przyciągną wzrok w każdej sypialni, salonie, korytarzu, czy nawet garderobie. Modele nawiązują do artystycznych metropolii Europy, takich jak Wiedeń, Florencja, czy Rzym. Lustra wytwarzane są ręcznie w Niemczech i gwarantują doskonałe i stabilne wykonanie. Imponujące lustra mogą być również wykorzystane jako puste ramy dla twoich dzieł sztuki. Pozwólcie oczarować się Państwo ogromnym wyborem naszych barokowych ram.
Skąd wzięła się nazwa barokowe ramy?
Okres baroku kojarzy się dziś z okresem od końca XVI do końca XVIII wieku. Określenie „barok” pochodzi z języka portugalskiego. Jednak to właśnie włoskie i francuskie określenia „barocco” (przeładowany) i „barokowy” (osobliwy, dziwny) nadały nazwę tej epoce. Styl wykorzystywany zarówno w sztukach pięknych jak i architekturze przenikną z Włoch również do Polski. Nastąpiło wyraźne zerwanie z klasyczną sztuką renesansu. Wspaniałe ornamenty i ozdoby znalazły swoje miejsce w malarstwie, rzeźbie, architekturze, a nawet w muzyce. Wynaleziono stiuk, który wykorzystywano do dekoracji ścian i sufitów imponujących budowli. Wiedeński kościół św. Karola, pałac Wersalski i drezdeński Zwinger to tylko kilka przykładów architektury barokowej. Terminem „barokowym” określamy wszystkie ramy i lustra, które w swoim wyglądem nawiązują do nurtu i stylu tamtej epoki.