Menu
WszystkieRamy.plWielkość ramy60x80 cmRama aluminiowa seria 421

Rama aluminiowa seria 421

Rama aluminiowa seria 421
Aicham-Larson-Juhl
 • 2,58 cm
Nr. art.: AIC-422010123D170-23-H
od 186,40 zl *

Rama aluminiowa CLARK od firmy Larson-Juhl

Pod marką CLARK firmy Larson-Juhl, światowego lidera w produkcji i sprzedaży obramowań, kryją się wysokiej jakości listwy aluminiowe, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o unikalnej, wyrafinowanej oprawie.

Te aluminiowe ramy nie są zwykłymi ramami gotowymi z mechanizmem sprężyn skrętnych, ale poszczególne profile aluminiowe są skręcane za pomocą specjalnych łączników. Zaletą tego typu ram jest to, że mogą być one wysoce zindywidualizowane, ponieważ można je zamówić na specjalny wymiar, a także ze specjalnym szkłem, czy plecami ram. Dlatego jest to idealne rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy szukają wyjątkowego obramowania.

 • Proste profile aluminiowe o klasycznym, ponadczasowym wzornictwie.
 • Możliwość wyboru wysokiej jakości szkła do ramy. Na przykład szkło marki Clarity charakteryzuje się nie tylko doskonałą ceną, ale także zapewnia szkło o jakości muzealnej z antyrefleksyjną ochroną przed promieniowaniem UV.
 • Ramy dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach, są bardzo trwałe dzięki malowaniu na mokro i anodowaniu.
 • Uwaga: aby otworzyć i zamknąć ramę będzie potrzebny śrubokręt. Aby zmienić obraz należy otworzyć jedną z krótszych listewek i wyjąć szybę razem z tylną ścianą. Następnie umieścić obraz pomiędzy nimi i wsunąć go z powrotem do aluminiowej ramy. Teraz można bez problem przykręcić z powrotem śrubki.

Różnorodność ram aluminiowych

Można podkreślić elegancki wygląd anodyzowanej listwy dzięki delikatnemu szczotkowaniu jej gładkiej powierzchni. Ponadto niektóre ramki do zdjęć są oferowane z wysokiej jakości okleiną z prawdziwego drewna. Rama nie wiele różni się od produktów drewnianych pod względem dotyku i optyki, a nawet ma pewną przewagę jeśli chodzi o stabilność, szczególnie w przypadku dużych formatów. Aby spełnić najwyższe wymagania w zakresie wyglądu powierzchni, niektóre listwy z serii CLARK są również malowane za pomocą proszków kolorystycznych. Dzięki temu ramy wyglądają szlachetniej i mają bardziej trwały kolor.

Tylna ściana

10-Jahre-SäureschutzgarantiePanel tylny składa się z białej 3 mm płyty Safe Board. Jest ona laminowana bezkwasowo z obu stron, posiada także buforowany rdzeń. W przeciwieństwie do zwykłych pleców z płyty MDF, ta niezwykle wytrzymała tektura chroni fotografię przed negatywnymi wpływami środowiska i zanieczyszczeniami. Co więcej posiada znak jakości i posiada 10-letnią gwarancję ochrony dzieła sztuki przed kwasami. W połączeniu ze szkłem, które chroni przed promieniami UV zapewnia doskonałą ochronę obrazu. Rama obrazu wyposażona jest w zawieszenie typu krokodyl, przystosowane do formatu pionowego i poziomego.

Typy szkła do ram do obrazów marki Larson-Juhl

Szkło wysokiej jakości ClarityWiększość obrazów w ramach codziennie wystawiana jest na promieniowanie słoneczne, co nieuchronnie prowadzi do ich blaknięcia i nieodwracalnie je uszkadza. Jeżeli zależy Państwu na ochronie dzieł sztuki, wybór wysokiej jakości ramę Larson-Juhl ze specjalną szybą będzie najlepszy.

Aby zapewnić maksymalną ochronę dzieł sztuki i fotografii oferujemy ramy do zdjęć z szkłem, które chroni przed promieniowaniem UV. Zarówno szkło UV Clarity, a także szkło z tworzywa sztucznego zapewni bardzo wysoką ochronę UV. Oprócz wysokiej ochrony przed promieniowaniem UV nieoślepiające szkło Clarity jest prawie niewidoczne i redukuje odbicie promieni słonecznych do mniej niż 1%. Różnica pomiędzy szybą Clarity a zwykła szybą jest kolosalna. Z pewnością będą Państwo zachwyceni efektami.Clarity UV 99 i Clarity UV 99 szkło muzealne (antyrefleksyjne):

Clarity UV 99 jest szkłem antyrefleksyjnym opartym na szkle zielonym, które jest powstaje w wyniku produkcji wysokiej jakości szkła płaskiego (float). Zatrzymuje 99% szkodliwych promieni UV (przy 300.380nm), które mogłyby wybielić i zniszczyć Państwa obraz wraz z upływem czasu. Obydwie strony szkła posiadają szczególnie wytrzymałą i odporną na zarysowanie powłokę. Nie musicie się już Państwo martwić, że zniszczycie lub zadrapiecie szybę podczas czyszczenia ściereczką z mikrofibry.

Właściwości szkła muzealnego Clarity UV 99 są prawie identyczne jak szkła float Clarity UV 99, z tym wyjątkiem, że jest to szkło ma powłokę antyrefleksyjną w jakości muzealnej. Szkło zostało specjalnie opracowane do celów konserwatorskich i łączy w sobie ochronę przed promieniowaniem słonecznym UV z właściwościami antyodblaskowymi. Ponadto redukuje odbicie do absolutnego minimum, zapewniając dziełom sztuki możliwie najlepszą ochronę i nie zakłócając kolorów prezentowanych dzieł sztuki.

Zalety szkła Clarity UV 99

 • 99% ochrony przed promieniowaniem UV
 • Zapobiega blaknięciu dzieł sztuki
 • Łatwe czyszczenie szyby
 • Dokładne oddawanie barw
 • Brak zniekształceń powierzchni obrazu, tak zwanej „pomarańczowej skórki”
 • Neutralny kolor w odbiciu pod wszystkimi kątami widzenia
 • Spełnia normę ochrony ISO 18902
 • Przeszło test ISO 18916 Photographic Activity Test (PAT)
 • Spełnia standardy ochrony konserwatorskiej FATG (Fine Art Trade Guild) i PPFA (Professional Picture Framers Association)
 • Ochrona przed promieniowaniem słonecznym na poziomie 99%, potwierdzona przez laboratorium fizyczne w Wielkiej Brytanii zgodnie z normą EN 410

Clarity UV 70 (antyrefleksyjne)

Larson-Juhl ustanowił nowe standardy w dziedzinie szkła fotograficznego z Clarity UV 70, które powstaje na bazie szkła białego. Ze śladowym odbiciem poniżej 1% szkło Clarity jest prawie całkowicie antyrefleksyjne i w przeciwieństwie do zwykłego, matowego szkła antyrefleksyjnego, pozostawia kolor obrazu praktycznie niezmieniony.  Ponadto szkło to filtruje około 70% szkodliwych promieni UV, które niszczą i powodują blaknięcie obrazów. Powierzchnia szkła Clarity UV 70 zabezpieczona jest z obu stron specjalną powłoką, która jest szczególnie odporna na zarysowania i środki czyszczące. W segmencie szkieł muzealnych Clarity od Larson-Juhl wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Zalety szkła Clarity UV 70

 • 70% ochrony przed promieniowaniem UV
 • Powłoka antyrefleksyjna, która zapobiega prawie całkowitemu odbiciu
 • Zapobiega blaknięciu dzieł sztuki
 • Łatwe czyszczenie szyby
 • Dokładne oddawanie barw
 • Neutralny kolor w odbiciu pod wszystkimi kątami widzenia
 • Przeszło test ISO 18916 Photographic Activity Test (PAT)

Sztuczne szkło:

Szkło polistyrenowe wykonane są z tworzywa sztucznego termoplastycznego. W porównaniu ze zwykłym szkłem, to syntetyczne szkło charakteryzuje się wysoką odpornością na pęknięcia i niską wagą. Jednak szkło z tworzywa sztucznego jest również bardziej wrażliwe na zadrapania. Wysoka przepuszczalność światła jest mniej więcej na tym samym poziomie co normalne szkło. Największą zaletą szkła polistyrenowego jest to, że posiada bardzo wysoką ochronę UV.

Sztuczne szkło (antyrefleksyjne)

Powierzchnia szkła polistyrenowego została poddana obróbce technicznej w celu rozproszenia padającego światła i zminimalizowaniu odbicia na zdjęciach. Szkło ma bardzo wysoką przepuszczalność światła i jest niezwykle wytrzymałe. Największą zaletą szkła polistyrenowego jest to, że posiada bardzo wysoką ochronę UV.

Pusta rama:

Pusta rama dostarczana jest bez szkła i bez tylnej szyby i nadaje się w szczególności do krosen malarskich.

ogólnie
materiał:aluminium
wymiary
głębokość falcu:2,58 cm
inne funkcje
typ ramy:aluminiowe ramy
linia produktu:Clark
zamknięcie tylnej ściany:narzędzia (śrubokręt)
Sklep internetowy z ramami do obrazów, ramkami do zdjęć i passe-partout. Wysyłamy ramy na terenie całej Polski.