Menu

Vintage i Shabby Chic
Ramy do obrazów z duszą

Ramki w stylu vintage i shabby chic

Wystrój wnętrz w stylu vintage i shabby chic należy do najpopularniejszych trendów ostatnich czasów. Wynika to pewnie z tego, że styl ten jest bardzo wszechstronny. Motywy vintage mogą być przeniesione na wszystkie poziomy życia codziennego. Sam termin pochodzi z języka angielskiego i oznacza „staroświecki” i „stary”, ale też „klasyczny” i „ponadczasowy”. Wszyscy wiemy, że moda wraca, że ubrania z przeszłości, które były kiedyś szczególnie modne, chętnie noszone są teraz przez nowe pokolenia. Na przykład typowe dzwony z lat 70. były wróciły w latach 90., a nawet są noszone dziś przez niektórych, którzy utożsamiają się z kulturą hipisów. Tak samo rokokowe gorsety wykorzystywane są w motywach rokowych w ostatnich czasach.

Ponadczasowy styl

Określeniem vintage może odnosić się zarówno do biżuterii, samochodów, mebli i ram do obrazów. Jeżeli opisuje się przedmiot zabytkowy, zazwyczaj kojarzy on się z czymś wartościowym i specjalnym. Często jest to unikatowe dzieło, które ma swoją historię. Być może dana rzecz należała do kogoś z naszych bliskich, z którym łączyła nas niezwykła więź? Vintage jest również synonimem stylu retro. Słowo „retro” pochodzi od łacińskiego przedrostka retro, który dosłownie oznacza „wstecz” lub „przeszłość”. Źródłem inspiracji w modzie były na przykład okrągłe kształty i czerwonawe odcienie lat 60-tych, chłodne pastele lat 30-tych lub wyraźne i gładkie kształty lat 50-tych XX wieku. Dlatego nie tylko przedmioty, które w rzeczywistości pochodzą z tych epok, są uważane za zabytkowe, ale także wszystkie te, które oparte są na tej stylistyce.

Wraz z naszym partnerem Alldeco oferujemy Państwu ramy do obrazów, które wykonane są ze starego drewna. W ten wyjątkowy sposób wtórne wykorzystanie materiału dodaje ramom wyjątkowy czar. Ramy nie są doskonałe, ponieważ zostały wykonane ręcznie. Widać po nich, że nie zostały stworzone mechanicznie według ścisłego standardu.

Inną stylistykę proponuje producent wyjątkowo eleganckich ram w stylu barokowych Frame Design Mende. Listwy mają proste wzory i romantyczną kolorystykę. Pasują zarówno do klasycznego wyposażenie, ale mogą być także łączone z nowoczesnymi wnętrzami, tworząc oryginalny kontrast. Ramy tego producenta wykonywane najnowszą technologią, specjalnie stylizowane są, tak aby wyglądać na postarzałe i zabytkowe.

Nieprzemijający urok

Nie jest łatwo określić, co sprawia, że styl vintage jest tak popularny i atrakcyjny. Cechą charakterystyczną jest na pewno łączenie przeciwieństw. Na przykład może to być wprowadzanie starych, stylowych ram do obrazów w nowoczesne wnętrze. Innym terminem dla vintage jest shabby chic. Shabby można przetłumaczyć z angielskiego jako „zaniedbany”, a chic jako „szyk”. Stąd pochodzi stwierdzenie, że „używane” przedmioty nabierają nowej wartości. Pierwotnie określenie shabby chic stosowane było wyłącznie do używanych mebli. Cechą charakterystyczną, były niewielkie ślady zużycia przedmiotów. Stopniowo tym mianem zaczęto określać także przedmioty specjalnie postarzane.

W przypadku ram do obrazów shabby chic bardzo często stosuje się drewno, które najlepiej nadaje się do takich stylizacji. Drewno samo w sobie ma wyjątkową i oryginalną fakturę. Emanuje wręcz tradycyjnym urokiem. Ponieważ każdy kawałek drewna jest niepowtarzalny, świetnie wpisuje się w stylistykę vintage lub shabby chic. Dekoracje w tym stylu polegają na pokryciu malowanego elementu kilkoma warstwami farby w taki sposób, by przez następną warstwę prześwitywała poprzednia. Pod względem kolorystycznym dominują jasne, pastelowe odcienie, takie jak róż, żółć, błękit i beż, czy odcienie szarości.

Ramy do obrazów w stylu vintage, często można znaleźć w bardziej rustykalnym środowisku. Razem z innymi meblami wykonanymi z drewna nadają pomieszczeniom ciepłą i domową atmosferę. Właśnie w te stylistykę wpisują się drewniane ramy producenta Alldeco. Z chęcią wykorzystywane do dekoracji domku na wakacje, położonego z dala od stresującego życia w mieście. Takie miejsca są prawdziwą odskocznią i miejscem pełnego relaksu. Tutaj meble i dekoracje ścienne nie muszą być eleganckie i wykwintne, a raczej są proste i rustykalne.

Do takie stylu szczególnie będą się nadawać ramki na zdjęcia z nieco szerszą listwą, która w wyglądzie jest nieco masywniejsza i bardziej efektowna. Wzór ramy może być mniej lub bardziej przyciągający wzrok, ale w każdym przypadku jest ważne, aby rama była wyjątkowa. Ramy w stylu vintage wykonywane są często z plastiku, ale odbija się to wyraźnie w strukturze powierzchni i jest to odczuwalne w przypadku większości modeli. Wybierając ramkę w stylu vintage lub shabby chic, decydują się Państwo na produkt wyjątkowy i oryginalny, można nawet powiedzieć z romantyczną duszą – jeżeli chcemy użyć takiej metafory.

Ramy do obrazów w stylu Vintage

Sklep internetowy z ramami do obrazów, ramkami do zdjęć i passe-partout. Wysyłamy ramy na terenie całej Polski.