Menu

Zawieszenie obrazów w mieszkaniu ze skośnymi ścianami

Ściany bez obrazów wyglądają po prostu goło. Jeśli chcesz, aby mieszkanie było zaprojektowane na wysokim poziomie nie może w nim zabraknąć ram do obrazów. Jednak może to być nieco skomplikowane, jeśli mieszkanie ma pochyły dach. Jak zawiesić obrazy, aby nie wyglądały krzywo na ścianie?

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i możliwości zaprojektowania przestrzeni mieszkalnej ze skośnymi dachami.

Zamontowanie ramy obrazu bezpośrednio na połaci dachowej

W pokoju, który znajduje się na poddaszu nie trzeba rezygnować z ram na zdjęcia. Nachylenie dachu nie musi przesądzać o tym, że ściana pozostanie goła. Aby bezpiecznie zamontować obraz na dachu dwuspadowym wystarczy trochę umiejętności i kilka akcesoriów. W tym celu można wykorzystać niedrogą konstrukcję, która ponadto zapewni bezpieczny montaż dzieła sztuki: zestaw antywłamaniowy do obrazów.

Konstrukcja zabezpieczenia została opracowana tak, aby zapobiec kradzieży obrazu i ramy. Chodzi o to, że ramy nie da się tak łatwo usunąć z obu stron. Możesz wykorzystać tę zaletę i solidnie zamontować ramę na ścianie. Sekret tkwi w specjalnej śrubie z łbem młotkowym, którą można mocować i wyjmować tylko z pomocą specjalnego klucza, który wchodzi w skład zestawu. W górnej części rama jest przymocowana przez dwa zawiasy, na których zawieszony jest obraz. Na dole, śruba z łbem młotkowym zapewnia wystarczające zabezpieczeni.

Tę technikę zawieszenia można użyć zarówno w stosunku do drewnianych jak i aluminiowych ram do obrazów.

Zestaw antywłamaniowy do obrazów

Montaż ramy do zdjęć na skośnej ścianie

Ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego rodzaju zawieszenia, może wydawać się to nieco trudniejsze, niż zawieszenie na normalnej ścianie. Ważne jest to, aby upewnić się, że obraz wisi prosto. Ale z pomocą poziomicy szybko możemy wyśrodkować obraz. Marka Roggenkamp oferuje rozwiązanie, które umożliwia wyrównanie obrazu na pochyłej ścianie bez konieczności powtórnego zawieszania. Tę swobodę zapewnią, tak zwane wieszaki patentowe, które umożliwią pozycjonowanie obrazu.

Zastosowanie szyn galeryjnych do zawieszenia obrazu

Szyna galeryjna jest prawdopodobnie jednym z najbardziej elastycznych systemów do zawieszenia ram do obrazów. Sprawdzi się doskonale w przypadku skośnych ścian. Chociaż szyna nie będzie zawieszona równolegle do ściany, ale będzie nachylona, nie oznacza to, że obraz zsunie się. Specjalne stopery, które można łatwo zastosować sprawią, że haki, linki, a tym samym obrazy pozostaną tam, gdzie powinny się znajdować. Takie specjalne stopery dostępne są w przystępnej cenie wśród produktów marki Nielsen.

Stopery do szyn galeryjnych marki NielsenMontaż szyn galeryjnych wzdłuż dachu skośnego wygląda tak samo jak w przypadku konwencyjnych ścian. Jest to jednorazowy wysiłek, który się opłaca. Obrazy łatwo można zmieniać, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i ponowne wbijanie gwoździ. Także montaż szyn galeryjnych jest możliwy na każdej ścianie, które pozwolą nam na upiększenie przestrzeni życiowej także w mieszkaniach o spadzistych ścianach.

Specjalne stopery marki Nielsen można nabyć w zestawie 6 sztuk lub w większej ilości odpowiedniej do potrzeb, jeżeli chcecie Państwo zawiesić kilka obrazów.

Sklep internetowy z ramami do obrazów, ramkami do zdjęć i passe-partout. Wysyłamy ramy na terenie całej Polski.